Kumar için Çin Şanslı Takılar

Seneca bu blogu yazıyor olsaydı, muhtemelen hazırlık fırsatla karşılaştığında şansın ne olduğunu söyleyerek açardı.Ama mutlaka aynı fikirde olur muyuz?

Evet ve hayır-batıl inançta nerede durduğunuza bağlı.

Kumar kültüründe, şans tılsımları bir şekilde bir zorunluluktur ve nadiren herhangi bir kumarbaz onsuz yapardı. İster Batı ister Doğu kültürlerinde olsun, popüler kumar şans tılsımları, ilahi desteğin kumarbaza giden yolu bulmasına ve fırsat yaratmasına izin vererek, daha yüksek güce bir güven havası yaratır.

Doğu geleneklerine ve inançlarına meraklıysanız veya Çin şans sembollerinin kumar oynamak için ne olduğunu hiç merak ettiyseniz, insanların oyunlarına getirecekleri umuduyla 15 popüler Çin şanslı nesnesini bir araya getirdik.onlara iyi şanslar getir.

Kumarbazlar için hangi Çin şans tılsımları en iyisidir?

Çin şanslı tılsımlarının birçok formu vardır. İmparatorluk ejderhası ve şanslı altın kedi heykellerinden kırmızı zarflara kadar, bu iyi şans sembolleri, kumar şansı arttırıcılardan çeşitli Feng Shui uygulamaları için tedavilere ve eşliklere kadar her şey için kullanılmıştır. Ancak, gerçekten işe yarayan Çin iyi şans sembolü nedir?

Geleneğe göre hepsi öyle.

Çin tarihi ve kültürüne derinden kök salmış olan Çin sembollerinin (özellikle Feng Shui’de) kişinin hayatında, evinde ve işyerinde önemli bir anlamı ve güçlü bir amacı olduğu bilinmektedir. Hem tedavi hem de koruyucu olarak hareket ederken durgun enerjiyi gençleştirmek ve pozitifliği güçlendirmek için kutlanırlar.

Bu sembollerin gücü kumar gibi el sanatlarını da aşar (buna zanaat demeye cesaret edebilir miyiz?), oynayanlar için büyük bir amaca hizmet ediyor.

Kumar oynarken tercih etmeniz gereken Çin şans sembollerinin neler olduğunu merak ediyorsanız, kumar terimlerinizi sırayla alın ve kumar için bu en popüler 15 Çin şans tılsımına göz atın:

# 1 Pinyin – Şansın Çince Sembolü

Pinyin, iyi şansın en popüler Çin sembollerinden biridir; iyi şansı veya iyi şansı temsil eden fu anlamına gelir.

Bu eski Çin sembolünün gücü hala çok güçlü. Fu sembolü, iyi şanslar, mutluluk ve refah getirmek için Çin Bahar Şenliği ve Çin Yeni Yılı sırasında ön kapıya asılır. Bu uygulama, Yoksulluk Tanrıçasının evinizi ziyaret etmesini ve içinde yaşamasını engellemek için MÖ 256’da Zhou Hanedanlığı döneminde başladı.

Günümüzde sanatçılar genellikle kırmızı kağıda siyah mürekkep kaligrafisinde fu sembolleri çizer ve onları pozitif enerji çeken bir Feng Shui sembolü olarak evlerde tutar. Bu güzel şans sembollerini, genellikle taşıması en kolay oldukları için kumarbazlar için tercih edilen takılar ve kolyeler şeklinde de mücevher olarak göreceksiniz.

# 2 Şanslı Altın Kedi Heykelleri

Bazı Feng Shui inançlarına göre, kediler genellikle Çin mitolojisinde kötü alametler olarak kabul edilir – altın kediler olmadıkça. Altın bir kedi heykeli almak, çok olumsuz bir olay olabilecek şeyin cesaret verici bir sonucu olan bir olaya verimli bir şekilde dönüştürülmesi anlamına gelir.

Şanslı Altın Kedi Heykelleri çin şanslı tılsım

Altın kedinin sembolü (bazen şanslı kedi olarak anılır) o kadar güçlüdür ki, kötülüğe karşı korumayı ve genel olarak kötülüğün iyiye dönüşmesini sembolize eder.

Feng Shui’de iki taraflı bir kedi heykeli, bolluğun, iyi şansın ve korumanın alışılmadık bir sembolüdür.

Heykelin bir tarafı servet, iyi şans ve iyi şans çekmeyi amaçlayan pençesi kaldırılmış gülümseyen bir kediyi tasvir ederken, diğer tarafı endişeyi, sıkıntıları ve kötü şansı süpürerek korumayı sembolize etmek için süpürgeyle kaşlarını çatmayı tasvir ediyor.senden uzakta.

# 3 Portakal

Feng Shui sanatında portakallar bol yang enerjisine sahip meyveler olarak düşünülür. Yang enerjisi, gün ortasındaki güneş gibi canlandırıcı, parlak ve canlıdır. Portakalların rengi, kokusu ve tadı, Feng Shui tabanından kaynaklanan insanları neşelenmiş ve mutlu, hatta bazen enerjik hissettirme eğilimindedir.

Portakalların ek uğurlu sembolojisi, o parlak altın rengine sahip olmaları ve esasen madeni para şeklinde olmalarıdır, bu yüzden kumar için en popüler Çin şans tılsımlarından biri olarak düşünülürler.

Portakallar, durgun veya negatif enerjiyi neşe, pozitiflik ve canlılıkla değiştirmek için sıklıkla yer açmak için kullanılır. Bu pozitif enerjinin evinizde akmasını sağlamak için tezgahın üzerinde bir kase taze portakal tutabilir veya iyi şanslar çekmek istiyorsanız yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kumarbazların şans için kart oyunlarına veya kumar salonlarına yanlarında bir portakal (bazen birkaç tane) taşıdıkları veya oyunlarına zenginlik, bolluk ve şans davet etmek için turuncu resimli süs eşyaları giydikleri bilinmektedir.

# 4 Çin Ejderhaları

Eski Çin kültürüne göre, İmparatorluk Ejderhası, kültürün mimariden mücevherlere kadar her yerde görülebilen sembole olan hayranlığını haklı çıkaran dokuz ejderha oğlunun babasıydı.

Ülkenin bölgesine bağlı olarak, bazı ejderha isimleri farklı yazılır, ancak hepsi aynı özellikleri korur.

Baxia (Bixi): Kaplumbağa ejderhası (ejderha kaplumbağası) en çok tanınan semboldür. O güçlü, güçlü ve hayatın yükünü taşıyabilecek kapasitededir. Refah ve güç getirir, uzun ve sağlıklı bir yaşam sağlar.

Chi-Wen (Chao Feng veya Chiwen): Bu ejderha çatılarda yangına karşı koruma olarak kullanılır. Aynı zamanda suyu da yönetir, bu nedenle sellere veya diğer doğal afetlere karşı korunmak için bir evin içine yerleştirmek akıllıca olacaktır.

Bi An (Bian): Bian, yasanın koruyucusu ve adil bir yargıç olarak kabul edilen bir ejderhadır. Yasal sorunlarla karşı karşıya olanlar için bu sembol işe yarayabilirdi.

Gongfu (Gong Fu): Gong Fu, aslında göllerde ve suyun her yerinde yüzmekten hoşlanan bir su ejderhasıdır. Sizi sellerden korur bahis dene, evinize zenginlik getirir ve gemilerde kullanılan bir Çin şans tılsımıdır.

Ch’iu Niu (Quiniu): Quiniu müziği ve yaratıcılığı sever, bu yüzden genellikle müzik aletlerine veya kabartma motifi olarak oyulur.

Pu Lao (Puloa): Bu ejderha sesleri yönetir. Kükrer ve genellikle tapınak çanları için bir motif olarak kullanılır. Otoriteye komuta etmek istiyorsanız, masanıza bir tane koyun.

Taotie (Tootie): Zenginlik arayanlar için, Tootie Tanrı ejderhası yardımcı olabilir! Bu yemek seven ejderhayı bronz ve diğer metal tabaklar, kaseler ve diğer servis parçalarıyla karıştırın ve ne olduğunu görün. Çoğu Çin deseninin Taotie’nin bir görüntüsünü içerdiğini göreceksiniz.

Suan Ni (Sünni): Aslan ejderha oturur ve krallığını gözeterek bu sembolü kullananlara bilgelik ve büyük zenginlik bahşeder. O, şanslı çekiciliğinizin rolünü oynayabilecek bir ateş ve duman ejderha tanrısıdır.

Ya Zi (Yazi): Şiddetli bir savaşçı ve savaşta her zaman galip gelen koruyucu ejderha Tanrısı, ordudakileri Yazi’nin enerjisinden korur.

#5 Kırmızı Zarflar

Batı kültürleri genellikle kırmızı rengi tutkuyla ilişkilendirirken, Çin kültüründe kırmızı, yaşam enerjisinin, zenginliğin ve refahın sembolü olan en yang renklerinden biridir. Kırmızı aynı zamanda Feng Shui’deki en şanslı renktir ve genellikle ilham ve motivasyona neden olan koruma ve ateş unsuruyla bağlantılıdır.

En şanslı renkler olan kırmızı, tüm önemli yaşam olaylarına dahil edilmiştir. Aslında, düğünler, ay yeni yılı ve diğer özel tatiller gibi önemli kutlamalarda genellikle refah için kırmızı zarflarda sunulan parasal hediyeler bulunur.

Bununla birlikte, kırmızı zarflar bir madeni para (pozitif bir hanedandan) tuttuğundan, bol zenginlik için çantanızın veya cüzdanınızın içinde taşımak için harika bir tılsımdır.

#6 Jin Chan (Üç Ayaklı Kurbağa)

Jin Chan (altın kurbağa) veya Chan Chu (kurbağa), iyi haber ve iyi şans taşıyıcıları olarak bilinen iki şanslı tılsımdır. Ayrıca, Çin dışında tanındılar ve dünya çapında en popüler kumar şans tılsımları arasındalar.

Bu üç ayaklı yaratık, ağzında bir bozuk para taşırken tasvir edilmiştir ve yakında para, iyi haber veya herhangi bir zenginlik alacak hanelerin yakınında dolunayda göründüğüne inanılmaktadır. Üç ayaklı kurbağanın da kötü şansı önlediği bilinmektedir.

Jin Chan’lar, kumarbazların etrafta tutması gereken en sevdiği uğurlu tılsımlarından bazılarıdır. Bazıları kurbağalarını taşırken, kazanma şanslarını en üst düzeye çıkarmak için bir slot makinesine çarpmadan önce gururla sergilerken, diğerleri kurbağa heykellerinin altına cips veya piyango bileti koyar ve en iyisini umar.

# 7 Çifte Mutluluk Sembolü

Kim iyi bir şeyin, özellikle de mutluluğun iki katından zevk almaz ki!

Çin kültüründe çifte mutluluk sembolü, genellikle düğün eşyalarında iyi şanslar davet etmek için kullanılan neşe karakteridir. Şanslı kırmızı renkle birleştiğinde, çifte mutluluk sembolünün hayatınıza muazzam bir neşe getirmesi bekleniyor.

Kumarbazlar genellikle bir kolye veya başka bir mücevher türü olarak veya onlara iyi şans getirmek için giyim gruplarının bir parçası olarak çifte mutluluk sembolü takarlar.

#8 On İki Çin Zodyak Hayvanı

Burç meraklıları, on iki Çin zodyak hayvanı, arkasındaki sembolizm ve oldukları hayvan hakkında zaten her şeyi bilmelidir. Her yıl belirli sembolizm taşır ve on iki hayvandan birine bağlıdır. Hayvanlar belirli bir sırayla dönerler.

Çin kültüründe, bir fotoğrafta, bir süslemede, bir kolyede veya başka bir yerde olsun, on iki hayvanın hepsinin bir arada temsil edilmesi hayırlıdır. On iki hayvan bir araya geldiğinde, denge, uyum ve refah getirdiklerine inanılır.

Kumarbazlar, ister bireysel burçları ister on iki burç olsun, onlara şans getirmek için zodyak takıları giyme eğilimindedir. Kumar burçlarının bir şey olduğunu kim bilebilirdi!

#9 Sazan (Koi) ve Akvaryum Balığı

Sazan (koi) ve akvaryum balığı, evlerde veya diğer alanlarda zenginliği teşvik etmek için kullanılan uğurlu tılsımlardır. Sembol, bir akvaryuma veya koi göletine yerleştirilmiş sekiz kırmızı ve bir siyah balıktan oluşur.

Sazan (Koi) ve Japon balığı çin şanslı cazibesi

Bu Çin uğurlu tılsımını koleksiyonunuza dahil etmek istiyorsanız, aşağıdakileri söyleyen Feng Shui kurallarına uyun:

  • #1 Akvaryumunuzu ön kapının hemen içine yerleştirin
  • #2 Evin kuzey duvarını veya güneydoğu sektörünü kapladığından emin olun
  • #3 Düzenli olarak muhafaza edin ve temiz tutun

Diğer birçok sembol gibi, bu da mücevher olarak veya zenginlik çekmek için başka bir şekilde giyilir.

#10 Üç Çin Şanslı Parası

Üç Çin şanslı parası favorilerden biri! Kırmızı kurdele ile bağlanmış üç madalyonun, size yakın kaldıkları sürece size şans, zenginlik ve refah getirdiği söylenir.

Yani, bu sembolü evinizde tutmak istiyorsanız, evinizin Güneydoğu sektörüne yerleştirin. Her zaman yanınızda bulundurmayı tercih ederseniz, bol miktarda zenginlik ve para için onları çantanızda veya cüzdanınızda taşıyabilirsiniz.

# 11 Çince Karakterler

Çince karakterler, şanslarını görebilecekleri yerde – bileğinin veya boynunun etrafında-isteyenler için yaygın şans tılsım seçenekleridir.

Aşk, sağlık, bilgelik, mutluluk, servet, zenginlik, refah vb.Gibi farklı karakterler. seçtikleri sembolün temsil ettiği her şeyi çekmek için genellikle kolye olarak giyilirler.

Onlar da evin içine, doğru yere yerleştirilebilirler.

# 12 Şanslı Bambu

Şans için tüm Feng Shui bitkilerinden Şanslı Bambu, en popüler ve güçlü Feng Shui tedavisi olmasa da muhtemelen en çok kullanılanlardan biridir.

Sağlığın, servetin ve refahın sembolü olan bu muhteşem bitki, ister eviniz ister işiniz olsun, her alanda pozitif enerji akışını çeker ve artırır. Aynı zamanda, bitkinin bölgedeki durgun enerjiyi yeniden aktive ederek chi’nin uzay boyunca kesintisiz akışını sağladığına inanılıyor.

Farklı Bambu sapı düzenlemeleri farklı şeyler ifade eder ve zenginlik için bu bitkiye güvenen kumarbazlar, altı Şanslı Bambu sapının para akışı ve iyi şanslar sağlayan uygun koşullar getirdiğini bilmelidir.

# 13 Mistik Düğümler

İster tek başına ister diğer iyi şans sembolleriyle birlikte kullanılsın, mistik düğümler mutluluğun düğümleri olarak bilinir. Onlar sekizinci figürün sonsuzluk sembolüdür ve bunları çok sayıda Feng Shui kürünü asmak için kullanabilirsiniz.

# 14 Çin Şanslı Numaraları

Sorunuzu en üst sayfadan cevaplamak için – işe yarayan Çin iyi şans sembolleri nelerdir-bunlar olabilir!

Çin şanslı sayıları belirli bir sembolizm taşır ve çeşitli enerji türlerini çektiklerine ve belirli bir enerjiye titreştiklerine inanılır. 3, 5 ve 8 sayıları hepsinin en şanslı sayıları olarak kabul edilirken, 4’ü şanssız olarak kabul edilir.

Bazı insanlar bu şanslı numaraları, aşağıdaki ev adresleri, telefon numaraları ve benzerleri gibi hayatlarında bir numaraya ihtiyaç duyulan önemli şeyleri seçmek için bir rehber olarak kullanır. Bu sayılara dokunabilir ve o kumar masasının arkasına oturmaya her karar verdiğinizde chi enerjisinden yararlanabilirsiniz!

# 15 Buda Heykelleri

Gülen Buda Heykelleri (‘Hotai’ veya ‘Pu-Tai’ olarak da bilinir), hanelere veya diğer alanlara yerleştirilen tipik bir Çin refah ve zenginlik sembolüdür.

Buda heykelleri çin şanslı tılsım

Tombul varsayılan olarak Buda’nın (heykelin) dileklerini yerine getirdiğine ve karnını ovalayanlara iyi şanslar getirdiğine inanılıyor.

Son zamanlarda Hotai, sadece hanehalkı şansı değil, kumar için bir Çin şans tılsımı haline geldi.

Daha fazla refah ve zenginlik isteyen insanlar, elinde altın veya altın külçeleri olan gülen bir Buda edinmelidir.

Son Düşünceler

Saflık, kontrol ihtiyacı ya da bizi şanslı tılsımlara ve batıl inançlara iten şeyleri kontrol etmemizden daha büyük bir şeyin olduğuna dair gerçek bir inanç olsun, cebimizdeki küçük bir şeyin gerçekten arkamızı kolladığına inanmak bir şekilde rahatlatıcı. ve bize gol atmayı umduğumuz galibiyeti getiriyor çok uzun zamandır.

Kumar dünyası batıl inançların dışında var olmasa ve muhtemelen asla olmayacak olsa da, rasyonel olarak hepimiz biliyoruz ki, tüm casino oyunlarının etkili bir şekilde rastgele olduğu göz önüne alındığında, şans tılsımlarının bizi milyoner yapacağının garantisi yoktur.

Öyle olsa bile, size en fazla şansı getiren Çin şans sembolünün ne olduğuna karar vermek, sonra ona tutunmak, güveninizi artırabilir ve size bir kontrol duygusu aşılayabilir. Olasılıkları aşan bir zihniyeti karışıma atın ve biraz cha-ching ile eve gidebilirsiniz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *